Akademia Projektowania Graficznego

W ramach zadania przewidziano 4 edycje 10-godzinnych zajęć projektowania graficznego (10 x 45 minut) w postaci różnych warsztatów:

1. Akademia WordPressa – Kurs przeznaczony jest dla osób planujących samodzielnie zbudować i zarządzać stroną internetową w oparciu o system CMS. Przeznaczony dla każdego, kto zamierza wykorzystać potencjał i możliwości jednego z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, a nigdy wcześniej nie tworzył i nie administrował strony WWW, bez konieczności inwestowania znacznych środków w budowę przekazu i wizerunku multimedialnego.

2. Stwórz własną literę – Podczas kursu uczestnicy poznają sposoby rysowania, projektowania liter i napisów. Będą obserwować i analizować formy znaków, poznają techniki liternicze analogowe i cyfrowe. Będą eksperymentować z formą i strukturą liter i napisów. Zajęcia pozwolą na poznanie programu do grafiki wektorowej.

3. Logo i identyfikacja od podstaw – Uczestnicy szkolenia uzyskają informacje dotyczące projektowania identyfikacji wizualnej. Szkolenie składać się będzie z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. Podczas pierwszej z nich uczestnicy dowiedzą się, m.in. czym jest identyfikacja wizualna i jakie elementy się na nią składają, jakie warunki powinno spełniać prawidłowo zaprojektowane logo, a także czym jest brandbook i co powinien zawierać.

4. Motion design – Uczestnicy, którzy hobbistycznie zajmują się tworzeniem własnych filmów poznają sposoby na ulepszenie ich poprzez dodanie ruchomej grafiki i efektów wizualnych. After Effects jest używany przez profesjonalistów na całym świecie do każdego rodzaju produkcji, od wideoklipów biznesowych i marketingowych, przez teledyski po filmy dokumentalne i fabularne. Warsztaty mają na celu nauczenie uczestnika myślenia jak artysta, który śmiało wykorzystuje nowoczesne narzędzia do tworzenia projektów z obszaru motion desing.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia.

W ramach warsztatów uczestnik może wybrać wyłącznie jeden ze wskazanych tematów.

 

TERMINY REKRUTACJI DO POSZCZEGÓLNYCH WARSZTATÓW:

 

ZAPRASZAMY DO II EDYCJI AKADEMII WORD PRESSA